3 cviky pro zdraví

1 - cvik JELEN - První fázi cviku zahajujeme ve stoje. Zhluboka se nadechneme břichem (bránicí), pokrčíme nohy v kolenou, ruce položíme na stehna a silně stáhneme u žen vagínu, u mužů svalstvo nad pohlavními orgány a u obou pohlaví stáhneme svaly v oblasti řitního otvoru, jako kdyby tato krajina byla vtahována dovnitř a dlouze vydechneme (výdech, nejméně 10 sekund). Mužům posiluje prostatu, zvyšuje její pružnost a elasticitu, prodlužuje pohlavní akt, posiluje řitní svaly a rekta a zvyšuje odolnost proti hemoroidům, zvyšuje a posiluje plodnost, navozuje pocit vnitřního klidu a pohody.

U žen pravidelným cvičením předcházíme různým zánětům vagíny a zbytečným operacím dělohy. Odstraní potíže u menstruace, hormonální potíže, prevence a léčba poševních chorob jako jsou výtoky, infekce a krvácení. Vagina se stane pevnější a pružnější a podporuje přirozenou tvorbu estrogenu a jeho šíření do vaginy, dělohy, vaječníků a prsou. Posiluje něhu a cit u pohlazení a zachovává ženu krásnou a mladou v každém věku.

Druhá fáze tohoto cviku se provádí v sedě. Nohy pokrčíme v kolenou tak, aby se chodidla obou nohou dotýkala Zhluboka se nadechneme, lokty obou rukou pomalu tlačí kolena od sebe a současně vydechujeme. Posilujeme tak vnitřní orgány a působíme na střeva. Pak se ženy posadí vaginou na patu pravé nohy a muži dají nohy nahoru a masírují si prostatu. Ženy položí ruce na ňadra a vznikající pocit tepla rukou přechází do prsou. Krouží rukama do leva a pak do prava. Muži přiloží ruku na třísla a krouží do leva a pak do prava. Regulujeme u obou pohlaví energii těchto žláz, zvyšujeme pohlavní vitalitu i aktivitu.


Jste-li neschopni provádět jelení cvik vsedě, můžete ho docela dobře provádět vleže.

1. Položte se na levý bok. Vzhledem k tomu, že Jelení cvik nevyžaduje mnoho času, můžete si lehnout na kterýkoli bok abyste dosáhli menší zátěže srdce. 

2. Natáhněte levou nohu tak, aby opravdu tvořila přímku. pak skrčte pravou nohu a položte ji na levou. Tato poloha vám uvolní pánevní krajinu a umožní vám snadněji provádět stahování rektálních svalů.

3. Vaše levá paže přitom spočívá na podlaze těsně vedle těla, ruka je dlaní dolů. Bude dobře, podložíte-li si hlavu polštářkem, abyste si nenamáhali krční páteř.

4.  Cvičte tak, jak je to psáno v instrukcích, jen si nemusíte rukou masírovat podbřišek, jestliže je to pro vás v této poloze nepohodlné. Největší efekt vzniká stejně díky stahování rektálního svalstva.

5. Aby byl cvik úplný, je třeba použít ještě té dechové techniky, která je popisována v Jeřábím cviku. Proveďte tento dechový cvik 12 x a zároveň stahujte rektální svalstvo.

PS: úžasné je cvičit jej na slunci...


Při obou fázích tohoto cviku můžete cítit rostoucí žár či energii ve svých pohlavních žlázách a stoupání této energie vzhůru po páteři až do ňader a do hlavy. nesnažte se však vyvolávat v mysli jakékoliv představy, které by vám snad měli pomoci vystřelit tuto energii vzhůru. Mnoho jedinců to tak dělá a výsledkem je vážné poškození psychiky, deprese a nervová vyčerpanost z přerušení nervových drah. Spojení těla a ducha, který je uvnitř vám umožní se spojit s vesmírem lépe než vytahováním a rozptylováním energie do prostoru. A vrcholem cviku je přivést tuto energii přirozenými cestami těla až k mozkové šišince. ne ji tam vtlačit násilím.  Provádíte-li tento cvik ráno a večer jsou účinky silnější, když to nelze zkuste aspoň jednou denně.


Krouživému pohybu rukou na prsou říkáme rozptýlení, jestliže začíná ve směru ven - tento krouživý pohyb pomáhá zabránit tvoření cyst a rakoviny prsou a léčbě těchto chorob. Pohyb rukou je možno obrátit a opisovat kruhy ve směru dovnitř., pak se bude pravá ruka pohybovat ve směru hodinových ručiček a levá proti směru hodinových ručiček. tento pohyb je nazýván stimulací a jeho účelem je zvětšit objem prsou.

2 - cvik JEŘÁB - Posiluje celý zažívací trakt. Doporučuje se pro posílení a stabilitu celého trávicího ústrojí. První fáze působí na střeva, druhá na spodní část žaludku a třetí na žaludek a nadledvinky. Doporučuje se při onemocněních břišní dutiny, zácpě, průjmech, rakovině žaludku, střev nebo jiných chorob zažívacího traktu. Stabilizuje a posiluje funkci střev, žaludku a nadledvinek. 

Zahajujeme ve stoje. Postavíme se zpříma. Zhluboka se nadechneme. Jednu nohu pokrčíme a zvolna ji posunujeme do polohy, kdy je opřena o část nohy nad kolenem druhé nohy, koleno zvednuté, nohy tlačíme k zemi a nohu táhneme nahoru. Současně dlouze vydechujeme (minimálně 15 sekund). Pak opakujeme stejný postup druhou nohou. 

Druhá fáze tohoto cviku působí na spodní část žaludku a na střeva. Začíná postojem jako u jeleního cviku. Pokrčíme nohy v kolenou, dlaně opřeme o stehna, zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu střídavě zatahujeme a uvolňujeme břišní svalstvo. Cvik opakujeme třikrát.

Třetí fáze tohoto cviku je zaměřena na žaludek a nadledvinky. Postavíme se zpříma. Obě ruce položíme na horní část žaludku pod žebra, zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu zatlačíme ruce dovnitř pod žebra a trup pomalu otáčíme na jednu stranu. (otočením je konec cviku, volně se postavíme znovu do vzpřímené polohy). Zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu cvik opakujeme na druhou stranu. Nohy a pánev se neotáčí, otáčí se pouze horní polovina těla.

3 - cvik ŽELVA - Uvolňuje, posiluje a uzdravuje svalstvo šíje a krční páteř. Ovlivňuje štítnou žlázu a metabolismus celého organismu. Stimuluje nervy, nacházející se v krajině krční. Krk je hlavním centrem nervového systému a mozku. Omlazuje organismus a harmonizuje funkci systému vnitřní energie. 

Postavíme nebo se posadíme zpříma, zhluboka se nadechneme a hlavu mírně zakloníme. Při dlouhém výdechu přitahujeme obě ramena k uším. Cvik opakujeme třikrát.

Žádné komentáře:

Okomentovat